startuj z nami dodaj do ulubionych napisz do nas

Kwartalniki

Powrót do Szanghaju

26-09-2009

 W roku 2010 24. edycja targów Chinaplas powróci do Szanghaju i będzie miała miejsce w dniach 19-22 kwietnia; będzie to 21. edycja z wyłącznym wsparciem Euromap (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn do Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy) w Chinach.

Gospodarka światowa pozostaje pod wpływem międzynarodowego kryzysu, który rozpoczął się w drugiej połowie 2008 roku. W ramach szybkiej odpowiedzi mającej na celu zminimalizowanie wpływu kryzysu na gospodarkę lokalną, chiński rząd uruchomił pakiet stymulacyjny o wartości 4 trylionów RMB w celu uaktywnienia popytu wewnętrznego oraz wdrożył plan rewitalizacji dla 10 głównych gałęzi przemysłu, łącznie z przemysłem samochodowym, telekomunikacyjnym i informatycznym, petrochemicznym i lekkim. Jako część tego ostatniego oraz jako końcowe ogniwo przemysłu petrochemicznego, przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy został również ujęty w planie rewitalizacji.

Obecnie Chiny są największym producentem maszyn dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych na świecie. Są również drugim na świecie producentem żywic syntetycznych i produktów z tworzyw sztucznych. Z drugiej strony, przemysł przetwórstwa gumy w Chinach również przeżywa rozkwit. Zużycie gumy w roku 2008 osiągnęło 5,5 milionów ton, co oznacza wzrost o 8,9%.

Dzięki wielu działaniom związanym z efektywną polityką wdrażaną przez Chiny, prognozuje się, że gospodarka chińska w pełni odrodzi się w obliczu gospodarki światowej, a lokalny przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy poprowadzi światowe gałęzie przemysłu tworząc nowy podział rynku. 

 

 

***

 

Jak już nadmieniono powyżej, Chinaplas 2010 powróci do Szanghaju, który jak głowa smoka w rozwoju gospodarczym regionu delty rzeki Jangcy, kieruje gwałtownym rozwojem przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych we Wschodnich Chinach. W roku 2008 produkcja maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych we Wschodnich Chinach osiągnęła wielkość 533.000 ton, co stanowi 74,9% całej produkcji krajowej. Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych osiągnęła rekordową wielkość 19,03 milionów ton, co oznacza 51,3 całkowitej produkcji Chin. 

Na Chinaplas 2010 zostaną zaprezentowane najbardziej innowacyjne i zaawansowane urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy oraz surowce dla różnych gałęzi przemysłu, łącznie z przemysłem motoryzacyjnym, elektronicznym oraz urządzeń elektrycznych, sprzętu budowlanego i konstrukcyjnego, opakowań, telekomunikacji i informatyki itp. Odwiedzający będą w stanie odnaleźć na targach optymalne i najbardziej ekonomiczne rozwiązania produkcyjne, które umożliwią zwiększenie konkurencyjności ich produktów oraz pomogą ich przedsiębiorstwom wykazać się na tle słabego ekonomicznie otoczenia.

Obszar wystawy Chinaplas 2009 wyniesie 140.000 m2, co oznacza 30% wzrost w porównaniu z ostatnia edycją, która odbyła się w Guangzhou w roku 2007. W targach uczestniczyło ponad 1850 wystawców międzynarodowych z 35 krajów i regionów, łącznie z 11 pawilonami krajowymi/regionalnymi. Targi odwiedzili nabywcy ze 118 krajów i regionów.

 

 

***

 

Aby ułatwić dyskusje handlowe oraz operacje handlowe pomiędzy dostawcami i nabywcami, na Chinaplas 2010 utworzonych zostanie 10 stref tematycznych, a mianowicie Urządzenia Dodatkowe i Testowe, Chemikalia i Surowce, Formy i Matryce, Maszyny do Wytłaczania, Maszyny do Formowania Wtryskowego, Maszyny do Pakowania w Tworzywa i do Formowania Wtryskowego, Pozostałe Maszyny do Przetwarzania, Półprodukty, Chińskie Maszyny i Materiały Eksportowe oraz nowo utworzony Pawilon Materiałów Budowlanych z Tworzyw Sztucznych.

  

Ponadto na zbliżających się targach Chinaplas 2010 będzie miało miejsce równocześnie kilka różnych wydarzeń. “Łącząc serca z Syczuanem – Połączenie rąk nad projektami rekonstrukcji” jest tematem kilka kluczowych wydarzeń. Pod tym sloganem, w wymienionym powyżej Pawilonie Materiałów Budowlanych z Tworzyw Sztucznych zostaną wystawione różne produkty z tworzyw sztucznych związane z infrastrukturą i gospodarstwem domowym. Odbędzie się forum, które zajmie się odbudową po trzęsieniu ziemi w Syczuanie oraz zastosowaniem tworzyw sztucznych i gumy w przemyśle budowlanym i konstrukcji.

“Wspieranie odbudowy Syczuanu – Imitacja apartamentu” umożliwi odwiedzającym doświadczenie odbudowy mieszkania w Syczuanie oraz uzmysłowi szerokie zastosowanie tworzyw sztucznych  i gumy w budownictwie mieszkaniowym.

« lista kwartalników

Współpraca:

 

Pomagają Nam:

                        

 

realizacja: tworzywa.pl powered by: edito CMS