startuj z nami dodaj do ulubionych napisz do nas

Aktualności

Targi PLASTPOL Drogą Do Nowych Rynków Zbytu

05-03-2023

Targi PLASTPOL Drogą Do Nowych Rynków Zbytu

 

Europejska produkcja tworzyw w 2021 roku wzrosła z poziomu 53,9 do 57,2 mln ton - podaje Fundacji Plastics Europe Polska. Polska pod kątem zapotrzebowania na tworzywa sztuczne zajmuje 3. miejsce (100 kg/os.), zaraz po Niemczech (140 kg/os.) i Włoszech (122 kg/os.). Nic więc dziwnego, że polskie targi branży przetwórczej PLASTPOL od lat są jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Polska już teraz ma silnie rozwinięty sektor przetwórczy, zatrudniający ponad 200 tys. osób. Według danych Plastics Europe, wielkość lokalnej produkcji tworzyw szacuje się na 1,7 mln ton. Dlatego też organizowane w tym kraju Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL stanowią popularny cel podróży firm szukających okazji do inwestycji i rozwoju. Tegoroczna edycja Targów PLASTPOL zapowiada się jako wydarzenie skupiające w sobie przedstawicieli każdego zakątka świata. Swoje produkty i usługi wystawią m. in. firmy z Turcji, Kataru, Niemiec, Włoch, Indii i krajów bałkańskich.

– Już teraz możemy pochwalić się dużym zainteresowaniem ze strony kilku ważnych firm z branży - mówi Kamil Perz, Dyrektor Projektu PLASTPOL. – Do listy wystawców tegorocznej edycji można zaliczyć takie firmy jak: ENGEL, ARBURG, WITTMANN, ALBIS, MOLGROUP, LYONDELLBASELL, EXXON MOBIL czy STARLINGER.

 

Przyszły rok w branży upłynie pod znakiem zamkniętego obiegu produkcyjnego. Obecna technologia pozwala na stworzenie maszyn operujących praktycznie bezpośrednio na plastiku z odzysku. To ogromna zmiana i dobra wiadomość dla sektora przetwórczego, ponieważ pozwala na całkowitą zmianę myślenia o przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Potwierdzają to analizy ogólnoświatowych instytucji działających w tej branży. – Przemysł tworzyw sztucznych nieustannie rozwija nowe technologie, które usprawniają proces produkcyjny, obejmując więcej materiałów pochodzących z recyklingu, mniej materiałów, projekty umożliwiające recykling i lepszą wydajność w celu lepszej ochrony żywności i napojów, znacznie zmniejszając ilość odpadów – mówi Matt Seaholm, prezes organizacji Plastics Industry Association.

Targi PLASTPOL to ponad 900 firm z całego świata, niemal 34 tys. m.kw powierzchni wystawienniczej, a także prawie 20 tys. zwiedzających. Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank wraz z Qatar Financial Centre zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach. Targi Kielce już od ponad ćwierć wieku oferują branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy przestrzeń do prowadzenia udanych spotkań biznesowych i zacieśniania kontaktów personalnych.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na: www.plastpol.com

oraz na Profilu LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/plastpolfair

« lista aktualności

Współpraca:

 

Pomagają Nam:

                        

 

realizacja: tworzywa.pl powered by: edito CMS