startuj z nami dodaj do ulubionych napisz do nas

Aktualności

TWORZYWA honorowym patronem targów Dni Druku 3D

03-02-2016

Dni Druku 3D to Największe Targi Druku i Skanowania 3D w Europie Środkowo – Wschodniej. Impreza odbywa się na Targach Kielce jednego z dwóch wiodących ośrodków wystawienniczych w Polsce. W trakcie kolejnej siódmej edycji targów w dniach 10-11 marca 2016, organizatorzy spodziewają się ponad 70 wystawców i 7000 zwiedzających. Targi osiągną powierzchnię ponad 3000 m. kw.

Janusz Wójcik, przedstawiciel Stowarzyszenia FabLab, organizatora imprezy o historii imprezy mówi:

„Stowarzyszenie już od kilku lat organizuje imprezę o nazwie Dni Druku 3D. Początki były bardzo skromne. Pierwsze wydarzenie odbyło się w klubie studenckim gdzie pokazaliśmy kilka drukarek 3d. Wydarzenie III zostało nagrodzone II miejscem za Najważniejsze Wydarzenie Branżowe 2014r. a na dniach odebraliśmy statuetkę za I miejsce w tej samej kategorii. Obecnie organizujemy VII edycję, po raz trzeci na terenie Targów Kielce, jako część dużych targów maszyn i urządzeń Stom-Tool. Druk 3d jest tematem bardzo nośnym medialnie a i sama impreza z roku na rok powiększa się w błyskawicznym tempie.” Odwiedzających Janusz Wójcik zachęca przykładami prezentacji targowych:

 

„W tym roku po raz pierwszy będziemy między innymi gościć firmy zagraniczne z dinozaurem druku 3d, producentem kultowych drukarek Ultimaker na czele. Sponsorem Głównym targów została firma ZORTRAX znany na całym świecie producent drukarek 3d. Pokażemy wiele ciekawych i spektakularnych wydruków: drukowanie jedzenia, początki druku domów, czy wyścigi na torze przeszkód, replik wydrukowanych w technologii 3d, min samobieżnych Golith. Miny te były wykorzystywane przez wojsko niemieckie w czasie Powstania Warszawskiego. To tylko mały fragment tego, co będzie się działo w trakcie Dni Druku 3D w Kielcach.”

 

« lista aktualności

Współpraca:

 

Pomagają Nam:

                        

 

realizacja: tworzywa.pl powered by: edito CMS